Caple CU150/L/OG Cubit 150 Stainless Steel Sink
  • ColourStainless Steel
  • Item ConditionGraded
Delivery Available
Please View All Photos [OG]
***GRADED APPLIANCE***
Features
- Bowl frame 1.2mm satin stainless steel
- Edge profile thickness 1mm
- 2 90mm waste outlets for a basket strainer waste
- Suitable for a waste disposer
- Wastes, overflows and plumbing kit included
- Punched tap hol
Dimensions:
- Main Bowl Depth 200mm
- Overall Sink Depth 150mm
- Min. Base Unit 600mm
- Cut-out Size 975 x 495mm
Features
- Edge profile thickness 1mm